15 czerwca 2024

Za tym, aby dokonywać wymiany walut za pośrednictwem Internetu przemawia przede wszystkim oszczędność z tym związana, która podczas takiej operacji sięgać może nawet kilkunastu procent w porównaniu do tradycyjnych kantorów. Korzystanie z kantora internetowego jest ponadto bardziej bezpieczne, a transakcje są szyfrowane i zabezpieczane. W razie wątpliwości co do legalności jednego z kantorów internetowych zawsze można skorzystać z rejestru działalności kantorowej prowadzonego przez Narodowy Bank Polski.

Do największych z nich zaliczyć można na przykład Walutomat dostępny na stronie należący do spółki Currency One.

Zastanawiając się nad tym, dlaczego w kantorach internetowych obowiązują tak korzystne dla klientów kursy walut można zwrócić uwagę choćby na brak stacjonarnych punktów obsługi klienta, co jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby każda osoba zainteresowana przeprowadzeniem transakcji kupna lub sprzedaży waluty mogła dokładnie sprawdzić aktualne jej kursy i dokonać wymiany.

Warto ponadto pamiętać, że za możliwość przeprowadzania korzystnej wymiany walut w kantorze internetowym odpowiadają niskie spready, a więc różnice zachodzące pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży konkretnej waluty, które niejednokrotnie wynoszą poniżej jednego procenta. Powstawanie kolejnych kantorów internetowych i panująca na rynku konkurencja z roku na rok stawiają klienta w coraz lepszej pozycji, wymiana walut jest po prostu coraz łatwiejsza.