15 czerwca 2024

Kamień i gres to materiały, które tradycyjnie znajdują zastosowanie w pomieszczeniach użytkowych, nie tylko w blatach czy elementach takich jak umywalki i podłogi. Rustykalną kuchnię z kamiennymi ścianami można zrównoważyć półkami i meblami ściennymi o bardziej nowoczesnych liniach. Podczas gdy w bardziej nowoczesnych wnętrzach można ograniczyć się niewielkich elementów kamiennych. Prym jednak wiedzie naturalny kamień w salonie.

Kamień na ścianie – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Kamienie na ścianie jest to jednak materiał na tyle wszechstronny, że doskonale dopasowuje się również do pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich do podkreślenia pojedynczej ściany lub ograniczonych fragmentów, na przykład tej za łóżkiem lub wokół kominka w salonie. Z wyjątkiem kontekstów o szczególnym tle historycznym i kulturowym, pokrycie wszystkich powierzchni może obciążać środowisko, niwelując elegancki efekt kamienia.

Z czysto estetycznego punktu widzenia będziemy kierować się stylem, jaki chcemy wprowadzić do domu. Palety kolorów ściany z kamienia będą naturalne, od najostrzejszych odcieni szarości po jaśniejsze i przyjemniejsze dla oka opcje, nie wykluczając bardziej ziemistych i przyjaznych odcieni.

Dzięki silnemu oddziaływaniu, wszechstronności, a także łatwości w utrzymaniu, kamień na ścianę w salonie, stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej rozpowszechnionych trendów pod względem projektowania wnętrz. Z drugiej strony pomysły na kamienne ściany, którymi można się zainspirować, są nieograniczone i dlatego nie sposób nie znaleźć idealnego rozwiązania dla swojego domu. Kamień naturalny we wnętrzach

Kamień na ścianę w salonie – inspiracje

Kamień naturalny to materiał, który od zawsze był szeroko stosowany w sektorze budowlanym, zwłaszcza do pokrywania ścian i podłóg, w niektórych pomieszczeniach domu. W ostatnich latach pojawił się prawdziwe zapotrzebowanie na pozyskanie kamienia naturalnego na ścianę w swoim domu. Podobnie jak w przypadku okładzin zewnętrznych, kamień naturalny na ścianę jest bardzo wytrzymały i z tego powodu bardzo popularny również we wnętrzu domu. Jest odporny na wilgoć i ścieranie, nie rysuje się w przypadku drobnych otarć.

Rustykalna ściana z kamienia naturalnego, z widocznymi nierównościami i niedoskonałościami, jest idealna do salonu. W ten sam sposób ten rodzaj pokrycia – zwłaszcza w ciepłych odcieniach – dobrze komponuje się nawet w bardziej miejskich kontekstach o klasycznym i tradycyjnym smaku, jako kamień w salonie.