15 czerwca 2024

Ochraniacz do łóżeczka, został stworzony by chronić naszego niemowlaka. Wiele mam decyduje się na jego zakup właśnie w trosce o bezpieczeństwo swojej pociechy. Ochraniacz na łóżeczko bardzo często można kupić wraz z całym kompletem pościeli dla niemowląt. Zazwyczaj jest utrzymana ta sama stylistyka i wzornictwo, dzięki czemu całość schludnie komponuje się w łóżeczku.

Jednak ochraniacze do łóżeczka to nie tylko ozdoby, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, gdy maluszek zaczyna wiercić się w łóżeczku a twarde szczebelki łóżeczka mogłyby zagrozić jego zdrowiu.

Jak kupić bezpieczny ochraniacz do łóżeczka – doradzamy

Dostępność ochraniaczy do łóżeczka rośnie z roku na rok. Zwiększa się także ich różnorodność co sprawia, że każdy rodzic naprawdę ma spory problem z wyborem tego właściwego. Lecz warto pamiętać, że to jak ochraniacz będzie się prezentował powinno być sprawa drugorzędną.

By w pełni zapewnić dziecku bezpieczeństwo należy unikać kupowania ochraniaczy do łóżeczka z koralikami, pomponami czy innymi małymi elementami, które stanowią zagrożenie. Jednocześnie warto wybierać ochraniacze, które posiadają troczki umożliwiające przywiązanie elementu do łóżeczka.

 

Czym są ochraniacze do łóżeczka modułowe? – poradnik

Coraz większą popularność zyskują ochraniacze do łóżeczka modułowe, które składają się z kilku poduszek często w różnych kształtach. Wizualnie można uzyskać efekt łóżeczka wypełnionego bezpiecznymi i przytulnymi zwierzątkami czy gwiazdeczkami.

Podczas kupowania ochraniaczy do łóżeczka trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to z jakich materiałów wierzchnich został wykonany a także czym został wypełniony. Oczywiście niekwestionowaną królową wśród materiałów dedykowanych dzieciom jest bawełna, podobnie jest z wypełnieniem, którym najlepiej, jeśli jest antyalergiczna włóknina.

Każdy materiał stosowany w produkowaniu tekstyliów dla malutkich dzieci musi posiadać odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Rodzic kupujący ochraniacze do łóżeczka z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100, wie, że jego dziecko będzie przebywało w otoczeniu bezpiecznych materiałów, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

Standardowy ochraniacz do łóżeczka czy ochraniacze do łóżeczka modułowe, nie są niezbędnym elementem wyprawki naszego maleństwa. Choć jego zakup pozwoli rodzicom spać spokojne, gdy dziecko nieco podrośnie i stanie się bardziej ruchliwe.