25 kwietnia 2024

Specjaliści zajmujący się przygotowywaniem ofert bankowych w zakresie nowych kont starają się dopasowywać swoje oferty do potrzeb wszystkich klientów. Podstawowe konta bankowe, jak na przykład tzw. Konto Idealne można więc zakładać i prowadzić w sposób darmowy.

Stwarza ono możliwość wykonywania darmowych przelewów internetowych, w tym przelewów natychmiastowych, jeżeli klient zmieści się w ustalonej przez bank miesięcznej liczbie takich przelewów. Dlatego tego rodzaju konto jest kontem naprawdę idealnym dla osób chcących mieć łatwy dostęp do swoich środków pieniężnych, które pochodzą na przykład z comiesięcznych wypłat.

Natomiast klienci chcący w bardziej aktywny sposób korzystać ze swojego konta i pomnażać zgromadzone na nim pieniądze powinni zapoznać się z innymi ofertami kont przygotowywanymi przez współczesne banki. Na pewno zainteresuje ich możliwość założenia Konta Zyskownego, które jest wysoko oprocentowane, choć pozostaje darmowe i stwarza możliwość założenia trzech kont oraz wykonywania przelewów online bez żadnych ograniczeń. Tego rodzaju rachunek oszczędnościowy może stanowić bardzo dobry dodatek do Konta Idealnego.

Obecnie nie brakuje również klientów zakładających firmowe konta bankowe. Mogą one decydować się na prowadzenie darmowych kont bankowych, takich jak Konto Firma to Ja, zapewniającego dostęp do platformy Idea Cloud. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą założyć także Konto Walutowe. Więcej na temat takich kont można przeczytać na stronie